Dla podróżujących z Cypru nic się nie zmienia!

Z powodu ogłoszonych zmian w przekraczaniu polskiej granicy, nadesłaliście do nas kilkadziesiąt pytań w sprawie zmian przy wjeździe z Cypru do Polski

Zgodnie z tym co udało nam się ustalić, wbrew twierdzeniom niektórych mediów, podróż z Cypru do Polski nie będzie się wiązała z obowiązkową kwarantanną. Zmiany w podróży do Polski ogłosił na konferencji prasowej Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska.

Przywracamy kwarantannę dla osób przyjeżdzających z zagranicy. Kwarantanna będzie obowiązywała przyjeżdzających z państw niebędących w strefie Schengen i nienależących do europejskiego obszaru granicznego – powiedział Kraska.

Cypr nie należy wprawdzie do strefy Schengen, ale należy do europejskiego obszaru granicznego – można podróżować na podstawie dowodu osobistego.


Na Cypr można podróżować z dowodem osobistym – należy on do europejskiego obszaru granicznego.


Już wcześniejsze rozporządzenia w sprawie przekraczania polskiej granicy w przypadku podróżnych z Cypru traktowały przylatujących jak osoby przylatujące ze strefy Schengen. Podobną informację przekazuje także Ambasada RP w Nikozji – pomimo tego, że Cypr nie należy do strefy obowiązują go przepisy tożsame z tym dotyczącymi krajów Schengen.

W praktyce po przylocie do Polski z Cypru, obowiązuje 14. dniowa kwarantanna. Z kwarantanny zwolnione osoby, które zakończyły proces szczepień (przyjęły dwie dawki zarejestrowanej przez Unię Europejską szczepionki) oraz towarzyszące im dzieci w wieku do lat 12. Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowy wykonany nie wcześniej niż 48 godzin na Cyprze. Akceptowany jest także test wykonywany bezpłatnie w mobilnych punktach (ich listę znajdziecie tutaj)

Wszystkie, aktualizowane na bieżąco informacje na temat znajdziecie na https://cypr24.eu/podroz/


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!