fbpx

CyprusFlightPass przepustką dla turystów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Obowiązkowy dla wszystkich przylatujących na wyspę CyprusFlightPass będzie pełnił rolę zielonej przepustki

Wiceminister turystyki Savvas Perdios w odniesieniu poinformował, że w przypadku wszystkich osób, które przylatują na Cypr i mają obowiązek wypełniania CyprusFlightPass przed przylotem, ten dokument będzie pełnił taką samą funkcję jak “CORONAPASS” w przypadku obywateli i rezydentów wyspy.


Wiceminister powiedział, że „cokolwiek dotyczy miejscowych, będzie dotyczyło również turystów”.


CyprusFlightPass został wprowadzony po wybuchu pandemii w celu monitorowania rozprzestrzeniania się wirusa i jest wymagany dla wszystkich pasażerów lecących na wyspę, w tym Cypryjczyków i stałych mieszkańców. Osoby przybywające z krajów należących do kategorii pomarańczowej muszą przed lotem przedstawić negatywny test na koronawirusa, a także muszą zostać przebadane na lotnisku. Goście z krajów kategorii zielonej przechodzą na lotnisku test na koronawirusa. Zgodnie z przepisami, goście przyjeżdżający z zagranicy muszą wcześniej wypełnić CyprusFlightPass, podając informacje o swojej historii podróży z ostatnich 14 dni. W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju i kategoryzacji lotów, powinni albo dołączyć negatywny test na koronawirusa, albo zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19, albo wykazać, że wcześniej zarazili się wirusem i wyzdrowieli.

CyprusFlightPass powinniście wydrukować lub zapisać w wersji pdf na telefonach komórkowych i okazywać go na żądanie policji i służb mundurowych.

Przypominamy, że zgodnie z ostatnią aktualizacją kategoryzacji krajów, Polska wciąż znajduje się w grupie czerwonej. Wszelkie zasady podróży na Cypr i z Cypru znajdują się na naszej aktualizowanej na bieżąco stronie: https://cypr24.eu/podroz/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!