fbpx

CyprusFlightPass przepustką dla turystów

Obowiązkowy dla wszystkich przylatujących na wyspę CyprusFlightPass będzie pełnił rolę zielonej przepustki

Wiceminister turystyki Savvas Perdios w odniesieniu poinformował, że w przypadku wszystkich osób, które przylatują na Cypr i mają obowiązek wypełniania CyprusFlightPass przed przylotem, ten dokument będzie pełnił taką samą funkcję jak “CORONAPASS” w przypadku obywateli i rezydentów wyspy.


Wiceminister powiedział, że „cokolwiek dotyczy miejscowych, będzie dotyczyło również turystów”.


CyprusFlightPass został wprowadzony po wybuchu pandemii w celu monitorowania rozprzestrzeniania się wirusa i jest wymagany dla wszystkich pasażerów lecących na wyspę, w tym Cypryjczyków i stałych mieszkańców. Osoby przybywające z krajów należących do kategorii pomarańczowej muszą przed lotem przedstawić negatywny test na koronawirusa, a także muszą zostać przebadane na lotnisku. Goście z krajów kategorii zielonej przechodzą na lotnisku test na koronawirusa. Zgodnie z przepisami, goście przyjeżdżający z zagranicy muszą wcześniej wypełnić CyprusFlightPass, podając informacje o swojej historii podróży z ostatnich 14 dni. W zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju i kategoryzacji lotów, powinni albo dołączyć negatywny test na koronawirusa, albo zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19, albo wykazać, że wcześniej zarazili się wirusem i wyzdrowieli.

CyprusFlightPass powinniście wydrukować lub zapisać w wersji pdf na telefonach komórkowych i okazywać go na żądanie policji i służb mundurowych.

Przypominamy, że zgodnie z ostatnią aktualizacją kategoryzacji krajów, Polska wciąż znajduje się w grupie czerwonej. Wszelkie zasady podróży na Cypr i z Cypru znajdują się na naszej aktualizowanej na bieżąco stronie: https://cypr24.eu/podroz/


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!