Cypr zmienia zdanie w sprawie SWIFT

Cypr zagłosuje za wykluczeniem Rosji z systemu SWIFT

W sobotnim tweecie cypryjski minister finansów Constantinos Petrides napisał:

W imię jedności i solidarności UE z Ukrainą Cypr NIE sprzeciwiali się ŻADNYM sankcjom UE, w tym odcięciu Rosji od Swifta. Wszystko jest na stole

W podobnym tonie informacje przekazał ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba napisał:

Zrobiliśmy to. Cypr potwierdził, że nie zablokuje decyzji o zakazie korzystania z SWIFT przez Rosję. Ukraińska dyplomacja pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby podejmować ważne decyzje i chronić Ukrainę przed rosyjskimi najeźdźcami.


Cypr postanowił zmienić zdanie na temat kolejnych sankcji dla Rosji i Rosjan. Oficjalnie twierdzi, że nigdy nie był przeciwny.


Oświadczenia Petridesa pojawiły się, gdy w zapowiedziano protest Ukraińców na Cyprze, którzy ogłosili, że Cypr wraz z Węgrami, Włochami i Niemcami blokuje przyjęcie twardych sankcji UE wobec Rosji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez cypryjskie ministerstwo spraw zagranicznych, wciąż na Ukrainie znajdują się cypryjscy obywatele. W kraju objętym wojną wciąż pracuje Ambasada Republiki Cypryjskiej, która zapowiedziała organizację repatriacji Cypryjczyków z Ukrainy. Procedura jest organizowana wspólnie z Grecją.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!