fbpx

Cypr zamówił szczepionki dla dzieci

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pierwsza partia 24000 szczepionek przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-11 lat pojawi się na Cyprze w połowie grudnia

Christina Giannaki, dyrektor Ministerstwa Zdrowia i przewodnicząca Komitetu Doradczego ds. Szczepień, poinformowała, że w połowie grudnia dotrą na Cypr szczepionki przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Szczegóły szczepień dzieci, zostaną ujawnione na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.


Dzieci, podobnie jak dorośli, będą szczepione dwiema dawkami preparatu. Dawka preparatu firmy Pfizer będzie niższa niż dla osób w wieku powyżej 12 lat – młodsze dzieci otrzymają 10μg preparatu, natomiast pozostali otrzymują 30μg .

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Kolejki w punktach szczepień >>>

Ministerstwo planuje, że pierwsza dawka będzie podawana w punktach szczepień, natomiast kolejna w mobilnych jednostkach wysyłanych do szkół.

Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 5 do 11 lat są podobne do tych występujących u osób starszych i obejmują ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ból mięśni i dreszcze. Efekty te są zwykle łagodne lub umiarkowane i ustępują w ciągu kilku dni po szczepieniu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!