Cypr udaremnił atak terrorystyczny

Izrael chwali Cypr za udaremnienie ataku terrorystycznego, Cypr nie komentuje

Jak informują izraelskie media, cypryjskim służbom specjalnym udało się w niedzielę udaremnić atak terrorystyczny na obywateli Izraela mieszkających na terenie Republiki Cypryjskiej.

Specjalne podziękowanie w tej sprawie opublikowało biuro premiera Izraela.

Izrael z zadowoleniem przyjmuje zapobieżenie irańskiemu atakowi terrorystycznemu na terytorium Cypru przeciwko izraelskim celom.
Państwo Izrael działa przy użyciu szerokiej gamy metod we wszystkich miejscach, aby chronić Żydów i Izraelczyków, i będzie nadal działać w celu zniszczenia irańskiego terroru, gdziekolwiek podniesie głowę, w tym na ziemi Iranu – napisał w oświadczeniu premier Benjamin Netanjahu

Jak informuje portal portal The Times of Israel, zamach terrorystyczny został udaremniony w wyniku wielomiesięcznej operacji cypryjskich służb we współpracy z innymi zagranicznymi agencjami wywiadu, najprawdopodobniej z Izraela i USA.

Izraelski portal informacyjny Ynet, nie ujawniając swoich źródeł, poinformował, że planowano atak na Izraelczyków przebywających w mieście Limassol.

Główny podejrzany opuścił już Cypr, ale władze Cypru zapowiedziały wydanie międzynarodowego nakazu aresztowania.

Media podkreślają, że terroryści chcieli wykorzystać podział wyspy, wysyłając swoich bojowników z północy kontrolowanej przez Turków cypryjskich do południowej części administrowanej przez rząd Republiki Cypryjskiej przez zieloną linię.

Władze Cypru odmawiają komentarza w tej sprawie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!