Lubicie latać?

Większość z Was pyta w jaki sposób w miarę tanio dostać się z Cypru do Wrocławia, Gdańska czy Poznania. Oczywistą odpowiedzią są połączenia z Warszawy na które dolatujecie lub dojeżdżacie ze swoich miast. Niestety mają one swój minusy trwają bardzo długo jeśli jedziecie pociągiem czy autobusem lub są drogie jeśli lecicie samolotem.

Od najbliższego sezonu zimowego będzie nowa możliwość przesiadek – w Izraelu!

Tak, tak, nie pomyliliśmy się. Tani przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy łączące lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie z Poznaniem, Gdańskiem,Wrocławiem i Krakowem. Do każdego lotu będzie dopłacał rząd Izraela, więc połączenia będą dosyć tanie (około 20-30€ w jedną stronę). Lotnisko w Tel Awiwie jest świetnie połączone z Cyprem. Do Pafos lata Ryanair i TUS a do Larnaki EL-AL, Aegan i Blue Air. Podróż z Izraela na Cypr samolotem trwa około 45 minut. Co ciekawe loty z Krakowa na Cypr przez Izrael będą na pewno tańsze niż te bezpośrednie i będą wykonywane w sezonie zimowym!

Jedyny minus tego połączenia to fakt, że musicie posiadać paszport. Plusem natomiast jest to, że Izrael nie należy do Unii Europejskiej i śmiało możecie robić tańsze zakupy w sklepach wolnocłowych.

Będziecie tak podróżować?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading