fbpx

Coraz drożej w Pafos

Ceny wynajmu mieszkań w Pafos wzrosły o 30 – 50%

To co już dawno działo się w Limassol i Nikozji, musiało wcześniej czy później stać się także w Pafos – ceny wynajmu mieszkań poszybowały w górę.

Władze miasta spodziewają się, że nastąpi dalszy wzrost cen ze względu na na powstające nowe szkoły uniwersyteckie.

Zdaniem prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Pafos Giorgosa Mai, ograniczona podaż mieszkań na wynajem powoduje wzrost cen – tempo wzrostu szacuje się na 30-50%.

Oprócz pracowników i personelu jednostek hotelowych, którzy decydują się na wynajem apartamentów na zakwaterowanie, do Pafos przyjeżdżają również goście z zagranicy, głównie osoby pracujące online z domu. 

Najdrożej jest w Kato Pafos, tańsze mieszkania na wynajem można znaleźć jeszcze w okolicach Pafos (Geroskipou czy Chloraka).

Podobnie jak w Limassol wiele mieszkań kupili obcokrajowcy – część z nich nie jest na wynajem pomimo tego, że ich właściciele korzystają z nich jedynie przez miesiące letnie, natomiast inne zostały przeznaczone na wynajem krótkoterminowy.

Ceny wynajmu mieszkań prawdopodobnie jeszcze wzrosną wraz z otwarciem Szkoły Turystyki TEPAK – miasto w chwili obecnej nie jest w stanie przyjąć i zakwaterować tak dużej liczby studentów.

Do tej pory Pafos było uważane za jedno za tańszych miejsc do życia na Cyprze – niestety, to powoli się zmienia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!