Ceny mieszkań w górę!

Bez znaczenia czy chcesz kupić czy wynająć mieszkanie ceny we wszystkich miastach poszły w górę

Według raportu opublikowanego przez Ask Wire, cypryjską firmę zajmującą się nieruchomościami, cypryjskie ceny wynajmu wszystkich rodzajów nieruchomości wzrosły w drugim kwartale roku. W raporcie przyjrzano się wahaniom kosztów sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Tendencja wzrostowa wartości nieruchomości i stawek czynszu od drugiego kwartału 2022 roku nie zwalnia, szczególnie ze względu na wzrost cen mieszkań i domów w Limassol, Pafos i Larnace” – powiedział dyrektor generalny Ask Wire, Pavlos Loizou.

Na całym Cyprze w ujęciu rocznym ceny sprzedaży mieszkań wzrosły o 12,2 proc., domów o 4,6 proc., a biur o 4,4 proc. Dodatkowo ceny sprzedaży wzrosły o 1,2 proc. powierzchni handlowej, 8,8 proc. mieszkań wakacyjnych i 3,7 proc. domków letniskowych.

Pod względem wysokości czynszów, w porównaniu do drugiego kwartału 2022 r., nastąpił wzrost mieszkań o 17,9 proc., domów o 13,6 proc., a powierzchni handlowej o 6,8 proc.

Nastąpił także wzrost o 1 procent w przypadku magazynów, 10,8 procent w przypadku biur, 16,5 procent w przypadku mieszkań wakacyjnych i 13,9 procent w przypadku domów letniskowych.

W ujęciu kwartalnym czynsze wzrosły o 5,6 proc. w przypadku mieszkań, 6,2 proc. w przypadku domów, 3,3 proc. w przypadku handlu detalicznego, 4,8 proc. w przypadku biur i 0,5 proc. w przypadku magazynów. W przypadku mieszkań i domów wczasowych czynsze wzrosły odpowiednio o 3,3 proc. i 3,2 proc.

Tyle wynika z raportu, z praktyki wiemy jednak, że w niektórych lokalizacjach, czynsze wzrosły nawet o 50 procent.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading