fbpx

Potężny pożar w Pafos (filmy)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ewakuowano kilka domów po tym, jak w sobotnie popołudnie wybuchł pożar w rejonie Kamares w wiosce Tala w Pafos.

Kilka nieruchomości i pojazdów zostało uszkodzonych, gdy ogień przedostał się do co najmniej dwóch domów – na szczęście nie było osób rannych. Ogień, który płonął na wielu frontach, zniszczył obszar około 2 kilometrów kwadratowych suchej trawy, dziką roślinność i dużą liczbę drzew. Uszkodzone zostały również słupy energetyczne.

Ogień opanowano dopiero w sobotę wieczorem.

Dziewięć helikopterów i samolotów wraz z kilkoma wozami strażackimi ze straży pożarnej i departamentu leśnictwa, w tym dwa pojazdy strażackie, które przyjechały z Limassol, znajdowały się na miejscu zdarzenia po wybuchu pożaru około godziny 15:00. Wśród zasobów lotniczych znalazły się dwa śmigłowce z brytyjskich baz, które przyłączyły się, aby pomóc w operacji

Policja i obrona cywilna zaczęły pomagać ludziom w ewakuacji ich domów około godziny 16:00. Ogień szybko się rozprzestrzeniał dzięki silnym wiatrom i wysokiej temperaturze.

Jak twierdzi cypryjska telewizja państwowa pożar powstał prawdopodobnie w wyniku iskrzenia sieci elektrycznej.

Obszar pożaru świetnie pokazuje ten film z helikoptera (Twiter @Cyprus_Police) :


Zniszczeniu uległo kilka niezamieszkanych domów.

Jak poinformowała Straż Pożarna, jednostki pozostaną na miejscu zdarzenia do rana – wtedy rozpocznie się badanie ostatecznej przyczyny pożaru.


Zdjęcie: Ντόρα Χριστοδούλου, Philenews


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!