Będą nowe wieże dla ratowników

Cypr jako miejsce turystyczne wymaga świadczenia wysokiej jakości usług na jego plażach, z naciskiem na bezpieczeństwo kąpiących się.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, 27 starych wież ratowników zostanie zastąpionych przez 22 nowe.

W oparciu o nowy projekt wieże będą autonomiczne pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną, będą działać z panelami słonecznymi i będą wyposażone w cały niezbędny sprzęt – powiedział minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris


Jak wyjaśnił minister, od 1 kwietnia obowiązuje także nowa kategoryzacja wynagrodzeń dla ratowników.


Zgodnie z projektem, wszystkie wierze ratownicze zostaną wymienione na nowe i wyposażone w najnowszy sprzęt. W każdej znajdą się między innymi w defibrylatory, sprzęt osobisty oraz w skutery wodne.

Pierwsi ratownicy rozpoczęli już swoje dyżury na plażach – w Limassol trzy nadal nie są obsadzone. ratowników brakuj na Lady’s Mile, Kourion oraz w Pissouri.

Trwa proces zatrudniania nowych ratowników wodnych. Przedstawiciele ratowników twierdzą, że wraz z początkiem sezonu wszystkie posterunki będą w pełni obsadzone.

Mamy nadzieję, że nie skończy się tylko na życzeniach jak to buło w latach poprzednich i faktycznie wszyscy będziemy bezpieczni na cypryjskich plażach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!