Bankomat w każdym sklepie

Prawdopodobnie w każdym sklepie i punkcie usługowym będzie można wypłacić gotówkę.

Cetki, a nawet tysiące sklepów przystąpi do programu cashback, który, jak powiedział w środę rzecznik Cyprus Banking Association Andreas Kostouris, stanie się powszechny we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw.

Cashback to usługa, w której klient płaci kartą debetową i prosi o pobranie kolejnej kwoty (maksymalnie do 100€), którą będzie można otrzymać w gotówce. Jeżeli potrzebujemy np. 50€ udajemy się do dowolnego sklepu na zakupy – jeżeli koszt zakupów to 22€ a chcemy wypłacić 50€ karta jest obciążana kwotą 72€ a 50€ dostajemy gotówką.

Kostouris powiedział, że od firm będzie zależeć zarejestrowanie się w programie cashback, dodając, że infrastruktura już istnieje – wszystkie sklepy są teraz prawnie zobowiązane do udostępniania opcji płatności kartą.

Jeśli zdecydują się świadczyć taką usługę, będą musieli porozumieć się z systemem płatności kartą, z którego korzystają.
Usługa będzie szczególnie przydatna w przypadku osób starszych- – będą mogły otrzymać gotówkę w kioskach, piekarniach czy małych sklepach.

Trwają rozmowy z systemem płatności kartą JCC, aby oferować zwroty gotówki w wielu różnych firmach i sklepach, od tawern po kioski i stacje benzynowe – punkty codziennej obsługi, co zmniejsza potrzebę korzystania z bankomatu.

Co ważne – zarówno dla osoby wypłacającej pieniądze jak i punktu sprzedaży usługa będzie całkowicie bezpłatna.

Podobne rozwiązania wprowadzono już wcześniej w wielu krajach – od dawna świetnie funkcjonują między innymi w Wielkiej Brytanii czy Polsce.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading