Aresztowano lekarzy z Larnaki!

Tragicznej historii ciąg dalszy

Zrozpaczona matka dziesięciolatka który z powodu błędu lekarzy stracił życie opowiedziała przed kamerami jak potraktowano ją w szpitalu. Zobaczcie rozmowę z matką dziesięcioletniego Stavrosa:

 

 

Dwóch lekarzy zostało zatrzymanych na 5 dni. Są oskarżeni o zaniedbanie i błędne rozpoznanie a właściwie nierozpoznanie krwiaka (pisaliśmy o tym szczegółowo tutaj).

Z opowieści matki wynika jasno że dziecko po uderzeniu miało gigantyczną gulę na głowie niczym nie przypominającą guza. Lekarze wypuścili dziecko do domu. Dziecko nie czuło się dobrze i matka zdecydowała się wrócić do szpitala. Dziecko przewieziono do szpitala w Nikozji. Chłopiec zmarł w zaledwie kilka godzin po wypadku. Nazwiska lekarzy którzy ocenili stan dziecka jako dobry i wypuścili ze szpitala w Larnace ujawniono opinii publicznej.

Aresztowani lekarze to 65. letni Kyriakos Kyriakidis i 37. letni Iraklis Pantelidakis. Pierwszy z nich jest ordynatorem oddziału, drugi natomiast pracuje jako lekarz rodzinny.

Być może lekarze na Cyprze w końcu wezmą się do roboty i prawidłowo zaczną leczyć ludzi… A wystarczyło zrobić jedno prześwietlenie tomografem aby uratować chłopca.
Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading