Akcja poparcia dla Rosji i Putina w Larnace

Kilkadziesiąt osób wyraziło wczoraj swoje poparcie dla działań Rosji na Ukrainie.

Pokojowa demonstracja poparcia dla działań Rosji na Ukrainie odbyła się wczoraj w Larnace. Jak twierdzą cypryjskie media w wydarzeniu wzięło udział około stu osób. Media twierdzą, że z rosyjskimi flagami i hasłami wychwalającymi Putina i Rosję stawili się głównie Rosjanie.

Demonstracja została zgłoszona do gminy, ta odcięła się od demonstrujących informując w mediach społecznościowych jednocześnie, że nie jest władna do wyrażania zgody na organizację tego typu demonstracji.

Co ciekawe prorosyjska demonstracja zorganizowana została w pobliżu pomnika przyjaźni ukraińsko – cypryjskiej. Organizatorem była Rada Koordynacyjna Rosyjskich Rodaków Cypru (Координационный совет российских соотечественников Кипра) a głównym hasłem było: „Rosja ratuje planetę”

Rosja, której świat nie chciał słuchać przez wiele lat, zrobiła krok naprzód, by chronić nie tylko swój kraj, swoją kulturę i historię przed zniszczeniem wszystkiego, co rosyjskie, ale także swoją wolność cały świat  – napisali organizatorzy

Na transparentach napisano między innymi: „Rosja, uratuj nas przed faszyzmem!”, „Brak NATO na Ukrainie i na Cyprze!”, „Rosja mówi prawdę!” oraz „Rosja, jesteśmy z tobą!”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading