76 miejsc z Błękitną Flagą

Na Cyprze wyróżnienie Blue Flag dostały 74. plaże oraz 2 mariny

Aby zakwalifikować się do tego prestiżowego znaku, należy spełnić i utrzymać szereg rygorystycznych kryteriów środowiskowych, edukacyjnych, bezpieczeństwa i dostępu dla niepełnosprawnych.


Błękitna Flaga to certyfikat wydany przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE), że plaża , marina lub zrównoważona turystyka żeglarska spełniają jej standardy.


Nagroda przyznawana jest plażom, które spełniają surowe normy jakości środowiska. Kluczowym warunkiem jest doskonała jakość wód w kąpieliskach, a także dodatkowo 33 kryteria oceny dla plaż i 38 dla marin, które są certyfikowane w zakresie bezpieczeństwa kąpiących się, informacji, czystości i organizacji plaży i przyległych terenów, ochrony przyrody i promocja świadomości ekologicznej.

To znaczące osiągnięcie dla Cypru, że w tym roku 74 ze 120 kąpielisk, a także dwie mariny, Limassol i Ayia Napa, otrzymały Błękitną Flagę – powiedział minister rolnictwa Costas Kadis

W 2020 r. Cypr znalazł się na szczycie tabeli w UE pod względem jakości wód w kąpieliskach, spełniając w 100 procentach odpowiednią dyrektywę UE. Wyniki za 2021 r. mają zostać opublikowane przez Komisję Europejską do końca miesiąca.

Nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z dobrodziejstwa cypryjskich wód.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading