Zwolniono potencjalnych handlarzy ludźmi

Policja aresztowała w weekend kilkanaście osób pod zarzutem handlu ludźmi – sąd nakazał ich zwolnienie.

Sąd rejonowy w Pafos nakazał uwolnienie dziesięciu osób aresztowanych pod zarzutem kierowania siatką zajmującą się handlem migrantami.

Dziesięciu cudzoziemców aresztowanych w związku z ich rzekomym udziałem w sprawie zostało zwolnionych, ponieważ sąd uznał, że podstawy do skierowania ich na proces są niewystarczające. Z orzeczenia tego wynika, że ​​podobny los czeka kolejnych pięć osób, które również zostały uznane przez policję za podejrzane i obecnie przebywają na wolności.

Operacja policyjna odbyła się w weekend i brały w niej udział różne jednostki z Pafos i Nikozji. Opierało się ono na otrzymanych przez władze raportach wywiadowczych dotyczących rzekomej działalności siatki podejrzanej o przemyt migrantów. Łącznie uzyskano ponad 15 nakazów przeszukania nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. W trakcie tych przeszukań zatrzymano dziesięć osób, pozostałych pięć jest nadal poszukiwanych.

Policja podała, że ​​podczas dochodzenia u jednej z zatrzymanych osób odkryto łączną sumę 160 000 euro.

Dziesięciu osobom dzisiaj zwolnionym postawiono wiele zarzutów, w tym spisek w celu popełnienia przestępstwa, udział w organizacji przestępczej, handel ludźmi oraz naruszenia przepisów dotyczących prania pieniędzy w związku z nielegalną działalnością.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading