Zwierzę to nie zabawka!

Animal Party żąda wprowadzenia zakazu sprzedaży i zakupu psów i kotów

Animal Party Cyprus (Partia Zwierząt Cypru) żąda od Rządu wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży lub zakupu zwierząt, takich jak psy czy koty na okres trzech lub czterech lat, do czasu całkowitego opróżnienia schronisk.

Na Cyprze występuje ten sam problem co w pozostałych krajach na świecie – ludzie kupują zwierzęta a schroniska są przepełnione z powodu tych porzuconych.


W oświadczeniu Animal Party stwierdza, że w związku z poważnymi problemami wynikającymi z ciągłego wzrostu liczby porzuconych psów lub kotów, uważa za konieczne, aby zarówno państwo, jak i obywatele uznali tę rzeczywistość i pomagali w jakikolwiek sposób. Pomysłem na to jest wdrożenie polityki: „Nie kupujemy psów ani kotów, dopóki wszystkie schroniska nie będą puste”.

Choć z jednej strony nie do pomyślenia jest posiadanie takich przepisów, jednak z drugiej, pozostawianie obywatelom swobody decydowania o tym, czy próbować, kupować, importować lub sprzedawać jakiekolwiek zwierzę,prowdzi do sytuacji gdzie znęcanie się nad zwierzętami trwa nadal – zauważa Partia na rzecz Zwierząt Cypru.

A co wy myśłicie na ten temat?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!