Związki zawodowe TV: Reklamy muszą być!

[dropcap]C[/dropcap]ałkiem nie tak dawno chwaliliśmy cypryjski rząd za decyzje o zakazie emisji reklam w publicznym radio i telewizji. Niespodziewanie przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestowały związki zawodowe pracowników publicznego nadawcy.

Związkowcy obawiają się, że jeśli media publiczne będą finansowane tylko i wyłącznie z budżetu przestaną być obiektywne i media staną się tubą propagandową władzy. Obawiają się także tego, że publiczne media przestaną być konkurencyjne i nie będzie ich stać na produkcję wartościowych i chętnie oglądanych programów. Związki zapowiadają wszystkie możliwe kroki aby powrócić do poprzedniego stanu.

Przy konkurencji na rynku telewizyjnym tak może właśnie się stać. Choć z drugiej strony nie zapominajmy o tym, że to media prywatne stać na zakup praw do transmisji wydarzeń sportowych. Chyba jedynym chętnie oglądanym programem w telewizji publicznej jest transmisja z Eurowizji. Naszym zdaniem jednak, telewizja bez reklam, lokowania produktu czy telemarketingu była jakaś lepsza. No chyba, że się mylimy…

 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!