fbpx

Związki zapowiadają strajki w hotelach

Po sześciu latach od wprowadzenia ograniczeń związkowcy chcą ich przywrócenia.

Najpierw trochę historii – sześć lat temu związkowcy zgodzili się (często wbrew swoim członkom) na znaczne ograniczenie przywilejów pracowniczych. Ograniczenia dotyczyły pracowników wszystkich firm budowlanych, hoteli, pracowników administracji państwowej – jednym słowem za kryzys zapłacili wszyscy.

Związki zawodowe zrzeszające pracowników hoteli zrezygnowały nie tylko z dodatkowych wynagrodzeń za niedziele i święta, zezwoliły na ograniczenia dotyczące Provider Found, 13. i 14. pensji – jednym słowem zgodziły się na wszystko co proponowali pracodawcy. W końcu miało to być rozwiązanie tymczasowe – do czasu poradzenia sobie z kryzysem.

Przepychanki związkowe trwają już od lat – hotelarze nie chcą się zgodzić na powrót starych zasad – po prostu im się to nie opłaca. Kto w końcu chciałby płacić więcej skoro można płacić mniej?

Związkowcy powiedzieli dość. Udało im się wywalczyć powrót starych zasad w budownictwie (budowlańcy powrócili do systemu wynagrodzeń sprzed kryzysu) chcą więc aby w pozostałych gałęziach gospodarki stało się tak samo.

W czwartek odbędą się spotkania członków związku – to na nich mają właśnie zdecydować czy i kiedy zorganizować strajk ostrzegawczy.

Tylko czy ktokolwiek zdecyduje się odejść ze stanowisk pracy i pozostawić gości hotelowych bez obsługi?

Związkowcy przegapili zeszły rok – to on był rekordowy jeżeli chodzi o turystykę na Cyprze. Teraz obłożenie w hotelach jest wyraźnie niższe niż w poprzednim sezonie letnim – pokazują to zresztą statystyki.

Weźmiecie udział w zapowiadanym strajku?

Loading ... Loading ...

Zastanawiające jest także to, że związki zawodowe chcą zorganizować strajk krótko po wejściu GESY – jakby nie było straciły potężne źródło przychodów ze swoich przychodni.

Otwartym pozostaje pytanie co na strajk powiedzą właściciele hoteli. Z jednej strony brakuje pracowników, z drugiej natomiast procedowane są przepisy, które pozwolą zatrudniać uchodźców starających się o azyl na Cyprze na niektórych stanowiskach w hotelach.

Bez względu na to jaka będzie decyzja związków zawodowych – poinformujemy Was o tym.

[bar group=”858″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!