Zróbcie sobie prezent i wykonajcie bezpłatną mammografię na Cyprze!

Profilaktyka raka piersi. Mammografia może wykryć raka na około trzy do czterech lat przed zaobserwowaniem objawów przez samą kobietę.

Ministerstwo Zdrowia oferuje wszystkim kobietom w wieku 45–74 lat zamieszkującym na stałe na Cyprze bezpłatną mammografię.  Na takie badanie można się umówić bez skierowania od lekarza i powtarzać je co dwa lata.

Kobiety zarejestrowane w Gesy otrzymują wiadomość z tą ofertą na swój telefon, ale te, które mieszkają na Cyprze, a z jakiś powodów ich dane nie figurują w narodowym systemie opieki zdrowotnej, ale spełniają wymogi wiekowe, mogą również skorzystać z tych usług i z własnej inicjatywy przystąpić do programu profilaktyki raka piersi.

Badania profilaktyczne z wykorzystaniem mammografii pozwalają na wykrycie raka piersi we wczesnym stadium. Mammografia może wykryć raka na około trzy do czterech lat przed zaobserwowaniem objawów przez samą kobietę. Dlatego też w przypadku wczesnego wykrycia raka istnieje większa możliwość zapewnienia pozytywnego wyniku i mniej agresywnego leczenia.

Na wizyty umawiamy się dzwoniąc do Centrum Mammografii w swoim rejonie zamieszkania, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30. – 14:30.

Przystępując do badania mammograficznego, beneficjentki  powinny mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Centra mammograficzne:

AGLANTZIA MAMMOGRAPHY CENTER
86, KERINEIA AVENUE, TEL.: 22444460

LINOPETRA MAMMOGRAPHY CENTER
CORNER KOLONAKIOU & GYPROKAMINO TEL.: 25305124

MACKENZIE MAMMOGRAPHY CENTER
ISTIKLAL-MACKENZIE TEL.: 24622551 / 24323278

AMMOCHOSTOS MAMMOGRAPHY CENTER
AMMOCHOSTOS HOSPITAL TEL.: 23200166

PAFOS MAMMOGRAPHY CENTER
PAFOS HOSPITAL TEL.: 26803225


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading