Znowu śmierdzi w Larnace

Smród jest nie do wytrzymania! Czyżby ponownie rozpoczął się śmierdzący sezon dla Larnaki?

Burmistrz Aradippou, Evangelos Evangelides, wezwał w środę do rozwiązania problemu nieprzyjemnego zapachu, jaki pojawił się w ostatnich dniach w okolicach Larnaki .

Wcześniej, władze Larnaki oświadczyły, że nie ponoszą winy za nieprzyjemny smród panujący w okolicy. Stwierdzono, że przyczyną problemu są sąsiednie gminy i społeczności, które transportują obornik i umieszczają go na sąsiednich polach. W oświadczeniu wyjaśniono, że pola, na których składowany jest obornik, leżą poza granicami administracyjnymi gminy.

Szerszy obszar Larnaki stoi w obliczu poważnego problemu smrodu, który nęka prowincję od kilku dni” – powiedział, dodając, że władze lokalne zwołały liczne spotkania z burmistrzami i muchtarami okręgu.
Smród nie ustanie, jeśli Ministerstwo [Rolnictwa], a dokładniej Departament Środowiska, nie przyjmie tych propozycji.

Dodał, że domagali się wprowadzenia rozwiązań legislacyjnych w zakresie rozrzucania obornika na polach i wydawania zezwoleń rolnikom przez władze lokalne.

Ponadto stwierdził, że jego gmina „przejmuje wiodącą rolę, przyjmując wniosek, aby ministerstwo rolnictwa uchwaliło i natychmiast wdrożyło regulacje prawne, abyśmy wszyscy, którzy tu mieszkają, mogli cieszyć się jakością życia, do której jesteśmy uprawnieni”.

W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania lokalnych burmistrzów w celu potwierdzenia wspólnych stanowisk w tej sprawie.

Każdego roku to samo…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading