fbpx

Znowu bezrobocie spadło – młodzieży nadal nie chce się pracować.

[dropcap]S[/dropcap]topa bezrobocia na Cyprze spadła w ubiegłym miesiącu do 7,7%. To o 0,2% mniej niż w miesiącu poprzednim. Tak niskie bezrobocie odnotowano ostatnio w roku 2011 przed eksplozją w Zygi.

Dla porównania, w Grecji, gdzie bezrobocie krajów unijnych jest najwyższe (19,5%), bezrobocie w przeciągu 6 miesięcy spadło jedynie o 0,5%. Ciekawe, bo wychodząc wieczorem w celach rozrywkowych coraz częściej natrafiamy na zatrudnionego Greka, niż Cypryjczyka.

Wydaje się że młodzież siedzi na garnuszkach rodziców lub pracuje nielegalnie, bo statystyki mówią że niezatrudnionych w wieku 18-25 jest aż 22,4%. A ogółem mamy o 1% więcej niepracujących kobiet niż mężczyzn.

Jeśli zatem wybieracie się na Cypr w celach zarobkowych, pracę dostaniecie. Zarobki pozostawiają jednak wciąż dużo do życzenia.

A jak sytuacja bezrobotnych wygląda w Unii Europejskiej? Najlepiej sytuacja wygląda w Czechach. Zarejestrowanych bezrobotnych jest 2,3%. Na drugim miejscu są Niemcy (3,4%). Zdziwi was miejsce trzecie w Unii Europejskiej. Polska. Na chwilę obecną mamy 3,5% bezrobocie. Porównując to do malutkiego Cyperku problem bezrobocia praktycznie nie istnieje.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!