fbpx

Zniszczyli własny stadion!

Niestety, stało się. Kibice niszczyli własny stadion!


Zaplanowane na wczoraj derby Limassol pomiędzy AEL oraz Apollon zostało odwołane – policja podjęła taką decyzję ze względu na bezpieczeństwo kibiców oraz zawodników.

Gdy przekazano informację o tej właśnie treści kibicom, rozpoczęła się regularna bitwa pomiędzy policją a fanami drużyn z Limassol.


W wyniku incydentów ranny policjant- został przewieziony do szpitala ogólnego w Limassol, gdzie stwierdzono poparzenia prawej strony klatki piersiowej.

Kibice obu drużyn uszkodzili cztery samochody zaparkowane w okolicy stadionu, rzucając koktajlami Mołotowa, racami i kamieniami. Spalono kilka koszy na śmieci, uszkodzone zostały także elewacje kilku budynków.

Aby uspokoić sytuację w mieście konieczne było użycie między innymi armatek wodnych, policja z Limassol poprosiła o pomoc funkcjonariuszy z Pafos oraz z Nikozji.

Oddany do użytku zaledwie kilka dni temu stadion, wygląda tragicznie – połamane i spalone krzesełka, w niektórych miejscach zniszczono nawet schody.


Z punktu widzenia obserwatora naprawdę trudno jest zrozumieć podejście kibiców, którzy niszczą swój własny stadion bo zgodnie z umową stadion Tsirio jest “domowym” zarówno Apollona jak i AEL.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!