fbpx

Zniszczyli park w Pafos

Nudziło im się? W jakim celu zdewastowano park miejski w Pafos?

Wandale zdewastowali Park Miejski Dasoudi w Pafos, a burmistrz miasta, Phaidonas Phaidonos, wyraził na portalach społecznościowych swoje oburzenie z powodu zakazu instalowania kamer w miejscach publicznych. 

Zdaniem burmistrza miasto już dawno chciało zainstalować monitoring, jednak sprzeciwia się temu rzecznik ochrony danych osobowych.

To nie Rzecznik zakazuje umieszczania kamer na granicach Gmin, ale samo Prawo Miejskie, które takich uprawnień nie przyznaje Gminom – napisał rzecznik


Rzecznik wyjaśnia, że na montaż kamer nie pozwalała ustawa – ta jednak została zmieniona i potrzebne jest jeszcze odpowiednie rozporządzenie rady ministrów.

Potrzebna jest więc determinacja burmistrza – komisarz danych osobowych już kilka razy wyraził wyjątkową zgodę na montaż kamer: zostały uruchomione między innymi w Nikozji na placu Wolności i służą do monitorowania szklanych wind.

Rzecznik przypomniał, że montaż jest możliwy ale w taki sposób aby nie móc zidentyfikować żadnej osoby – a chyba nie o to chodzi burmistrzowi.

Gminie zależy przecież na tym aby znaleźć i ukarać sprawców a nie tylko oglądać nagrania jak niszczone są kolejne obiekty publiczne…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!