Zniszczenia w Limassol są olbrzymie

Ogromne zniszczenia spowodowane przez tornado – przerwy w dostawie prądu i zamknięte szkoły

Dzisiejsze nocne tornado spowodowało, że ​​część dziennikarzy porównuje zniszczenia z „biblijną zagładą” .

„Dwadzieścia dróg zostało zamkniętych, zniszczono ponad pięćdziesiąt budynków, pięć domów nie nadaje się do zamieszkania, a jedna osoba została ranna w wyniku rozbicia szkła” – powiedział burmistrz Germasogeia Kyriakos Xydias państwowemu nadawcy CyBC.

Dodał, że przewrócony został także dźwig budowlany, który „rozbił”położył” się w poprzek ulicy .

Burmistrz zauważył, że obecnie trudno jest oszacować dokładną skalę zniszczeń, dlatego ekipy pracują na miejscu od wczesnych godzin porannych, rejestrując skutki burzy, które według niego były „ogromne”.

„Zarówno tereny miejskie, jak i prywatne zostały zniszczone, a niektóre szkoły są zamknięte ze względów bezpieczeństwa” – dodał Xydias.

Policja wydała biuletyn, w którym stwierdziła, że ​​na autostradzie Limassol – Nikozja w obu kierunkach w pobliżu Germasogeia znajdują się różne przedmioty , dlatego apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Według policji osunięcia błota sprawiły, że drogi Paramytha – Gerasa, Spitali – Fasoula, Fasoula – Limassol i Apsiou – Mathikoloni są otwarte tylko dla pojazdów z napędem na cztery koła lub wyposażonych w łańcuchy przeciwpoślizgowe.

Tymczasem nadmorska droga w Limassol, od komisariatu policji Germasogeia do ulicy Ariadne (ulica K-Cineplex), jest zamknięta dla ruchu z powodu powalonych drzew .

Rzeczniczka urzędu ds. energetyki (EAC), Christina Papadopoulou, powiedziała, że ekipy energetycznepracują od świtu, zajmując się licznymi przypadkami przewróconych drzew na przewody lub wyrywanuch słupów elektrycznych, uszkodzonych transformatorów i uszkodznych kabli średniego napięcia .

Wzywamy społeczeństwo, aby nie zbliżało się do uszkodzonych instalacji elektrycznych, jest to nielegalne i niezwykle niebezpieczne” – powiedziała.

Obszary w całej dzielnicy Limassol są pozbawione prądu od godziny 3:20 po tym, jak tornado przeszło przez region. Pojawiły się także informacje o zerwaniu pokryć dachowych, instalacjach fotowoltaicznych i słonecznych podgrzewaczach wody.

Tornado uszkodziło sieć elektryczną średniego i niskiego napięcia powodując przerwy w dostawie prądu w Germasogeia, Mouttayiaka, Foinikaria, Akrouda, częściach Agios Athanasios, Parekklisia i Akrotiri – zasilanie zostanie jest przywracane na bieżąco.

„Mimo złej pogody wciąż pracują , aby jak najszybciej naprawić szkody i przywrócić dostawy prądu” – zapewnił Papadopoulou.

Według komunikatu Met Office, najgorsze zjawiska pogodowe na razie minęły, chociaż żółte ostrzeżenie obowiązuje do godziny 17:00 .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading