fbpx

Sprawdźcie czy macie prawo do 20% zniżki na prąd

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wielu Polaków mieszkających na Cyprze nawet nie wie, że przysługuje im 20% zniżka na prąd

Jak informuje NewsBomb prawie 18000 osób nie złożyło wniosku o zmiany taryfy energii elektrycznej na 08 czyli ze specjalną 20% zniżką. Są to oczywiście jedynie szacunkowe – nikt nie wie dokładnie ilu osobom takowa zniżka się należy. Do grupy objętej specjalnym rabatem należą nie tylko obywatele cypryjscy, ale także Polacy.

Kto może starać się o zniżkę?

 • pięcioosobowa rodzina otrzymująca zasiłek na dzieci z Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych o rocznym dochodzie rodziny brutto do 51258€. 
  Kryterium dochodowe w wysokości 51258€ rocznego dochodu rodziny brutto wzrasta o 5126€ na każde dodatkowe dziecko powyżej czwartego roku życia.
 • Beneficjenci pomocy z Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych.
 • Beneficjenci minimalnego dochodu gwarantowanego ogłaszanego przez Ministerstwo Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych.
 • Osoby otrzymujące zasiłek z tytułu niepełnosprawności ruchowej z Departamentu Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych.
 • Odbiorcy zasiłków opiekuńczych dla osób z paraliżem z Departamentu Włączenia Społecznego Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych.
 • Pacjenci z chorobami układu krwiotwórczego, którzy otrzymują zasiłek z Departamentu Włączenia Społecznego Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych.
 • Osoby ze stwardnieniem rozsianym, które są zarejestrowanymi członkami cypryjskiego stowarzyszenia stwardnienia rozsianego.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że osoby muszą mieszkać wspólnie z właścicielem “licznika” – nie muszą być najemcami lub właścicielami mieszkania.

Jeżeli więc należy Wam się 20% zniżka – sprawdźcie czy znajdujecie się na odpowiedniej liście, jeżeli nie złóżcie wniosek o dopisanie do niej. Wystarczy zgłosić się do EAC, wypełnić odpowiednie formularze i czekać na decyzję ministerstwa – to ono ostatecznie podejmie decyzję o przyznaniu Wam zniżki.

Jak poinformowała NewsBomb rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou ze zniżek korzysta 20000 osób, kolejne 18000 znajduje się na listach ale ze zniżek nie korzysta.

Obraz Alexander Stein z Pixabay

Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!