fbpx

Znaleźli winnych samobójstwa?

Szokująca sprawa samobójstwa 15. letniego Stylianosa z 2019 roku trafi do sądu.

Martwego chłopca  na rodzinnej farmie w dzielnicy Nikozji znalazł ojciec. Do aktu oskarżenia ma zostać wpisanych dwanaście nazwisk, a wśród nich znajdzie się nazwisko jednego policjanta, dziewięciu funkcjonariuszy Służby Opieki Społecznej i oboje rodziców Stylianosa..


Sprawa wstrząsnęła wyspą po tym jak dochodzenie przeprowadzone przez Rzecznika Praw Obywatelskich Republiki ujawniło braki właściwych służb monitorujących rodzinę nieletniego, która podobno cierpiała z powodu skrajnego ubóstwa, problemów psychologicznych i przemocy domowej.


Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził całkowity brak oceny ryzyka przez urzędników opieki społecznej w odniesieniu do czasu bezpośrednio po wcześniejszej próbie samobójczej dokonanej przez Stylianosa „w której stało się jasne, że służba nie udzieliła specjalistycznego wsparcia”.

Otwarte pozostaje jednak pytanie czy ktokolwiek wyciągnął z tej sprawy wnioski…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Kolejne skonfiskowane pojazdy

Cypryjska policja skonfiskowała motocykle i samochody, nałożyła kilkadziesiąt mandatów ma kierowców autobusów i ciężarówek W ciągu ostatniego tygodnia, cypryjska policja kontynuowała akcję związaną z bezpieczeństwem

Czytaj Dalej

To nie jest mail od policji!

Nie dajcie się nabrać – to prawdopodobnie próba wyłudzenia danych osobowych. Policja zaleca zwrócenie szczególnej uwagi opinii publicznej na dwie formy wiadomości e-mail, które w

Czytaj Dalej