fbpx

Znaleziono ponad 17 kg kokainy

We wtorek policja skonfiskowała 17,7 kg kokainy w akcji przeciwko handlarzom przeprowadzonej we współpracy z funkcjonariuszami z Grecji, z baz brytyjskich oraz służbą celną.

W komunikacie policja poinformowała, że ​​19 lipca ich grecki odpowiednik poinformował, że narkotyki są ukryte w pojemniku z owocami pochodzącymi z Ekwadoru, a miejscem docelowym jest Cypr. Funkcjonariusze ustalili kontrolowaną dostawę kontenera na Cyprze.

Kontener dotarł do portu w Limassol 26 lipca, gdzie z pomocą celników rozpoczęła się dostawa kontrolowana. Następnego dnia pojemnik został przeniesiony do magazynu owoców w SBA, niedaleko Akrotiri.

Tam był pod całodobowym nadzorem. Około 2 w nocy we wtorek widziano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 46 lat, którzy ostrożnie podchodzili do pojemnika, zdejmowali metalową pokrywę i zabierali paczki z narkotykami.

Policjanci z baz brytyjskich aresztowali obydwu mężczyzn.

Policja SBA jest zaangażowana w walkę ze zorganizowanymi przestępcami, którzy wyrządzają najwięcej szkód w naszych społecznościach. Ściśle współpracujemy z partnerami, aby zwalczać zagrożenia przestępczością zorganizowaną najwyższego ryzyka, które powodują przemoc i zastraszanie w całym łańcuchu dostaw – powiedział nadinspektor Constantinos Petrou z policji SBA.

Sprawę bada policja SBA we współpracy z Republiką Cypryjską i policją grecką.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!