fbpx

Znaleziono martwą fokę urodzoną na Akamas (zdjęcia)

Martwą fokę o której sądzono, że została złapana w sieci rybackie, znalazła na północy w okolicach wsi Liwera (Sadrazamköy) grupa Spot

Haris Nicolaou, członek rządowej śródziemnomorskiej grupy ochrony fok, powiedział, że ta konkretna foka o imieniu Kiniras była znana zespołowi – urodziła się w Akamas w 2019 roku. Nicolaou powiedział, że za fokę nie odpowiada rząd, ponieważ znaleziono ją na północy, gdzie nie obowiązują przepisy UE dotyczące zagrożonych gatunków.

Spot, grupa zajmująca się ochroną fok na północy, spekuluje, że ​​zwierzę zostało złapane w sieci rybackie.


„W morzu nie ma granic, zwierzęta podróżują” – powiedział Nicolaou, podkreślając potrzebę skonsolidowanych wysiłków na rzecz ochrony zagrożonych gatunków.

SPOT odnotował, że foka pokonała ponad 200 km w ciągu 10 dni i gdyby kontynuowała swoją podróż, mogła powrócić na południe w ciągu następnych kilku dni.


W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Na początku tego miesiąca minister rolnictwa Costas Kadis powiedział, że zagrożona wyginięciem populacja foki śródziemnomorskiej zanotowała największy wzrost, jaki kiedykolwiek odnotowano na Cyprze. Ich populacja osiągnęła teraz 19 sztuk.

W zeszłym miesiącu po raz pierwszy na północy zidentyfikowano miejsce rozrodu fok.


zdjęcia: Olkan Ergüler, Serkut Kıranoğlu, Salih Kıranoğlu (SPOT)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!