Zmodernizuj swój dom – Cypr pokryje 60% kosztów

Już można składać wnioski na dofinansowanie do 60% kosztów modernizacji energetycznej domów

Program promocji ratowania i modernizacji rezydencji jest współfinansowany przez Republikę Cypryjską i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 30 mln euro zostało przydzielone w ramach planu zrównoważonego rozwoju dla Cypru.

Program oferuje zachęty do energooszczędnych modernizacji istniejących domów, w tym między innymi usług doradczych ekspertów, izolacji, podwójnych szyb, instalacji i / lub wymiany systemów słonecznych i fotowoltaicznych, klimatyzatorów itp. Oferowane są dotacje w wysokości od 22000 do 32000 EUR, obejmujące do 60% prac.


Wnioski są otwarte dla osób mieszkających na stałe na obszarach kontrolowanych przez Republikę Cypryjską – plan nie obejmuje domów zlokalizowanych w bazach brytyjskich.


Procedura została dopracowana tak, aby wnioski można było składać online bez konieczności składania ofert, faktur i paragonów, w celu usprawnienia procesu oceny – poinformowało ministerstwo.

Każdy zainteresowany aplikacją do programu może odwiedzić stronę internetową serwisu branżowego i technologicznego oraz skontaktować się z serwisem telefonicznie pod numerem 22867190 lub mailem sit@meci.gov.cy .

Ministerstwo opublikowało dokument zawierający odpowiedzi na często zadawane pytania i szczegółowo opisujący proces składania wniosków (można go znaleźć tutaj)


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!