Zmieniono godziny pracy przychodni weekendowych

Weekendowe przychodnie lekarskie od teraz pracują teraz w innych godzinach

Zdecydowano o zmianie godzin otwarcia przychodni w weekendy i święta.

Zmiana wchodzi w życie natychmiast i nastąpiła z powodu widocznego zamieszania wśród opinii publicznej – wcześniej godziny otwarcia różniły się w zależności od dnia. Jak powiedział dyrektor HIO Andreas Papaconstantinou przychodnie będą czynne od 11:00 do 17:00 w weekendy i święta..

Rewizja godzin otwarcia przychodni zwiększa również ich dzienną liczbę godzin pracy z czterech do sześciu.

System dyżurów jest teraz ustabilizowany, z wykorzystaniem obiektów prywatnych centrów medycznych” – powiedział Papanastasiou.

Prywatne szpitale oferujące dodatkowe usługi ambulatoryjne Gesy dla każdej dzielnicy to: Hippocrateon w Nikozji, Mediterranean w Limassol, Ayia Marina w Larnace, Leto w Famaguście i Iasis w Pafos.


Od lipca 2022 r. do maja 2023 r. ambulatoryjne centra obsługi telefonicznej otrzymały 8736 połączeń telefonicznych na całej wyspie i 7861 wizyt dorosłych i dzieci. Wizyty dzieci stanowiły 57 procent z nich, a dorosłych pozostałe 43 procent.

W pierwszych tygodniach działalności, które zbiegły się z latem, odnotowano niski poziom odwiedzin. Od października 2022 r. pojawienie się wirusów sezonowych, zwłaszcza u dzieci, zwiększyło liczbę wizyt, a liczba wizyt dzieci prawie się podwoiła. Od grudnia 2022 r. liczba wizyt dorosłych wykazywała tendencję wzrostową.

W okresach niskiej zachorowalności średnio przypadało na weekend około 76 wizyt dla dzieci i 66 dla dorosłych.

Wizyty w Limassol w ciągu 10 miesięcy były szczególnie niskie w stosunku do populacji, zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci (odpowiednio około sześciu i 11 wizyt w weekend). Z kolei w Larnace, wprzypadku dorosłych średnia wynosiła około 16 wizyt, a w przypadku dzieci 21 wizyt w ciągu weekendu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!