Zmieniają się przepisy dla ochroniarzy

Na Cyprze pracuje około 1500 licencjonowanych ochroniarzy. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje aktualnie nad zmianami przepisów, tak aby nie było możliwe zatrudnianie osób bez licencji jako pracowników ochrony.

Firma, która będzie chciała otrzymać licencję będzie musiała zatrudniać minimum 15. licencjonowanych pracowników ochrony i opłacić odpowiedni wniosek, którego koszt będzie wynosił 1000€ (aktualnie jest to 400€), przedłużenie licencji będzie natomiast kosztowało 5000€. Wszystkie zatrudnione osoby będą musiały być odpowiednio umundurowane a na mundurach będzie musiał zostać umieszczony w sposób trawy (wyszyte) imię i nazwisko oraz nazwa firmy.

Co ciekawe, w nowych przepisach znajdzie się zapis o zatrudnieniu minimum pięciu inspektorów ministerialnych, którzy będą kontrolować pracę firm.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że w chwili obecnej takie przepisy nie istnieją. Wystarczy złożyć wniosek do ministerstwa o licencję dla firmy ochroniarskiej, zatrudnić jednego licencjonowanego ochroniarza i już można prowadzić działalność ochroniarską.

[bar group=”812″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!