Zmieniają piwnice i sklepy na mieszkania

Na Cyprze to jest problem – każde pomieszczenie jest zamieniane w mieszkania i wynajmowane

Sklepy, poddasza, piwnice a nawet komórki na narzędzia są remontowane i zamieniane na mieszkania do wynajęcia. Przy okazji remontów wykuwane są nowe okna i drzwi co wielokrotnie zagraża konstrukcji nośnej budynków.

Już kilka lat temu pisaliśmy o przerabianiu zadaszonych parkingów na mieszkalne studia – wtedy dostawiano jedynie ściany (bardzo często z płyt gipsowych) i wynajmowano jako mieszkania.

Teraz właściciele pomieszczeń idą jeszcze dalej – na mieszkania przerabiają sklepy, poddasza czy nawet duże werandy – robią wszystko aby wynająć każde wolne miejsce i wziąć za to naprawdę grube pieniądze za wynajem.

Niestety coraz częściej wszelkiego rodzaju przeróbki są robione totalnie bez konsultacji z architektami – wykuwane są nowe drzwi, okna w miejscach gdzie znajdują się ściany nośne.

I to wszystko zagraża całym budynkom!

Zaobserwowano także nielegalne rozbudowy dachów, przekształcanie chodników i części wspólnych budynków mieszkalnych w prowizorycznie wynajmowane pomieszczenia oraz nieuprawnione otwieranie ścian, klatek schodowych i ścian zewnętrznych w celu utworzenia wejść/wyjść do pomieszczeń.

Niekontrolowane i prowizoryczne rozbudowy instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych są już praktycznie normą…

Niestety, problemem nie ma komu się zająć.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!