fbpx

Zmiany w WizzAir

Jak informuje Fly4Free czeka nas prawdziwa rewolucja w WizzAir. Płatny bagaż podręczny w ujednoliconym wymiarze (bez podziału na mały i duży) i obcięcie o ponad 10 proc. limitu wagowego bagażu nadawanego – to tylko najważniejsze ze zmian w polityce bagażowej węgierskiej linii.

O zmianach Wizz Air miał poinformować pracowników linii lotniczej we wtorek i będzie dotyczyła transakcji dokonywanych już od 19 lipca, ale dotyczyć będzie lotów od 29 października, czyli startu zimowego rozkładu. Jakie zmiany zaplanował przewoźnik? Jest ich całkiem sporo.

Najważniejszą różnicą ma być to, że będzie tylko jeden wymiar bagażu podręcznego. Zniknie więc podział na mały (bezpłatny) i duży (płatny) bagaż podręczny. Będzie nieco większy od obecnego małego bagażu podręcznego i nieco mniejszy od dużego.

W nowej formule bagaż podręczny będzie płatny, ale opłata nie będzie obowiązkowa. Jak to możliwe? Opłata będzie gwarancją, że pasażer będzie mógł wnieść swój bagaż podręczny na pokład. W przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 (czyli między innymi na trasie do Larnaki) pierwsze 80 osób, które opłaci bagaż podręczny, będzie mogło zabrać go na pokład. Z kolei w przypadku modelu A321 gwarancję zabrania swojej walizki będzie miało pierwsze 90 osób. Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na opłacenie bagażu podręcznego, nie mają takiej gwarancji i najpewniej ich bagaż podręczny trafi do luku.Pasażerowie, którzy mają już wykupione bilety na loty po 29 października w opcji z dużym bagażem podręcznym, zostaną poinformowani o zmianach w regulaminie. Oznacza to, że będą musieli dostosować wielkość bagażu do nowych wytycznych. Zostanie im też zwrócona różnica w cenie, chyba że będą chcieli swój bagaż nadać do luku bagażowego.

Wizz Air planuje także zmniejszyć dopuszczalną wagę bagażu nadawanego z 23 do 20 kilogramów. Cena za jego nadanie prawdopodobnie zostanie bez zmian. Nie zmieni się też cena za nadanie dużego bagażu do 32 kilogramów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!