Zmiany w szczepieniach na Cyprze

Cypr przyspiesza szczepienie trzecią dawką, rozpoczyna szczepienia dzieci

Od dziś, trzecia dawka szczepionki (druga w przypadku preparatów firmy Janssen) może być podana po 5 miesiącach i dwóch tygodniach od momentu zakończenia procesu szczepień. Osoby, które zdecydują się na jej przyjęcie powinny zarejestrować się na portalu szczepień lub udać się do dowolnego punktu walk-in z kartą szczepień oraz dokumentem tożsamości.


Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, SafePass traci swoją ważność po 7. miesiącach od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki.


Od jutra rozpoczyna się szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat. Szczepienia będą prowadzone w Ośrodkach Ochrony Macierzyństwa i Opieki nad Dziećmi Ministerstwa Zdrowia we wszystkich dystryktach.
Dzieci szczepione są specjalną, obniżoną dawką preparatu.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Cypr wprowadza nowe obostrzenia >>>

Przypominamy, że od dziś osoby niezaszczepione nie mogą wejść na wszelkiego rodzaju imprezy towarzyskie (wesela, chrzciny i bankiety na terenie hoteli), na stadiony wewnętrzne i zewnętrzne, do teatrów, kin, centrów muzyki i tańca, centra rozrywki oraz restauracji. Z zakazu zwalnia już jedna dawka szczepionki pod warunkiem wykonania 48. godzinnego testu antygenowego.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!