fbpx

Zmiany terminu drugiej dawki szczepień AstraZeneca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że trwa zmiana harmonogramu spotkań dotyczących drugiej dawki AstraZeneca, 12500 zaplanowanych szczepień zostało już przeniesionych, a kolejne 25000 ma zostać na nowo zorganizowane w ciągu najbliższych kilku dni.

Początkowo dwie dawki szczepionki AstraZeneca były podawane z 12. tygodniową przerwą. W kwietniu rząd skrócił ten okres do ośmiu tygodni. Do tej pory ustalono 12500 nowych terminów, osoby, które jeszcze nie otrzymały wiadomości tekstowej otrzymają ją w ciągu najbliższych kilku dni.


Nowe terminy podane są w wysyłanych wiadomościach tekstowych jedynie osoby, które zaszczepiły się pierwszą dawką w punktach szczepień Polis Chrysochous i Troodos Hospital otrzymają telefon z nowym terminem. Druga dawka będzie podana w tym samym miejscu co pierwsza.


Ogółem, na Cyprze 372696 osób otrzymało pierwszą dawkę (50,4%uprawnionej populacji), a 175219 (23,7%) zakończyło proces szczepień.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!