Zmiany przy podróżach na Cypr

Zamiast testu PCR, przed podróżą można zrobić szybki test antygenowy

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zdecydowano, że wszystkie osoby przylatujące na Cypr mogą przed wylotem wykonać dużo tańszy szybki test antygenowy. Przypomnijmy, że taki test muszą wykonać wszystkie osoby przylatujące na wyspę bez znaczenia czy i iloma dawkami były szczepione.


Zasada wykonywania okazania negatywnego wyniku testu przed wejściem do samolotu obowiązuje wszystkie osoby powyżej 12. roku życia.


Nowe przepisy wejdą w życie 14 stycznia 2022 roku o godzinie 5:00 rano.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Zasady podróży na Cypr >>>

Jak informuje biuro prasowe rządu, od piątku 14 stycznia 2022 r. od godziny 5:00 pasażerowie w wieku powyżej 12 lat, którzy chcą podróżować do Republiki Cypryjskiej, niezależnie od historycznych szczepień, powinni wykonać test PCR (ważny 72 godziny przed wylotem) lub szybki test antygenowy (ważny 24 godziny przed wylotem).

Po wylądowaniu wszystkie osoby, obowiązkowo, muszą wykonać test na lotnisku docelowym (Pafos 19€, Larnaka 15€) a w przypadku osób nieszczepionych lub tych, które nie otrzymały dawki przypominającej, są zobowiązane do wykonania szybkiego testu antygenowego w ciągu 72 godzin od wylądowania.

Koszty wszystkich testów ponoszą pasażerowie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!