fbpx

Zmiany na lotniskach w Polsce

Jak twierdzą polskie władze, pandemia koronawirusa odpuszcza w Polsce – nie ma już dużych ognisk zachorowań – notowane są pojedyncze przypadki zakażeń.

Jednym z wycofanych ostatnio ograniczeń jest zezwolenie wszystkim osobom na wejście do terminali. Przypomnijmy, że do tej pory na terminal mogły wejść jedynie osoby z ważną kartą pokładową – teraz to się zmieniło i bez żadnych ograniczeń można odprowadzić przyjaciół czy znajomych na lot. Trzeba jednak pamiętać, że na lotniskach nadal obowiązują wszystkie poprzednie zasady, a więc m.in. kontrole pomiary temperatury ciała przy wejściu do terminala, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek czy dezynfekcja rąk.

Jak informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego, oprócz karty lokalizacyjnej dla osób lądujących na polskich lotniskach, każdy pasażer będzie musiał wypełnić specjalny dokument – oświadczenie o nazwie “Deklaracja COVID-19”:


Jak poinformował w opublikowanym komunikacie prasowym ULC za przygotowanie i zebranie druków “Karta Lokalizacyjna Pasażera” i “Deklaracja COVID-19” odpowiada przewoźnik lotniczy – jej wzór może zatem się różnić od opublikowanego przez nas, jednak wszystkie niezbędne informacje pozostają te same.

Lecąc więc na cypryjski urlop wydrukujcie sobie odpowiednie dokumenty – niektórzy przewoźnicy wysyłają je do swoich pasażerów w ostatniej chwili a wtedy możecie nie mieć dostępu do internetu czy, co bardziej prawdopodobne, do drukarki.


📸Lotnisko Chopina


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!