Zmiany komunikacyjne w regionie Ammochostos

Mieszkańców dystryktu Ammochostos czekają zmiany w układzie komunikacyjnym: wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h

Strefy ograniczenia prędkości (do 30 km/h), inteligentne systemy transportu, stacje Park & ​​Ride i ścieżki rowerowe znalazły się w badaniu konsorcjum Mobilityinchain Srl + ALA Planning Partnership Consultancy LLC.

Obszar badań obejmuje szerszy obszar miejski wolnej prowincji Famagusta (Ammochostos), który obejmuje pięć gmin (Agia Napa, Famagusta, Deryneia, Paralimniou, Sotiras) i sześć gmin (Avgorou, Acheritou, Achna, Liopetri, Xylofagou, Frenaros).

Zaproponowano rozbudowę sieci rowerowej poprzez budowę nowych ścieżek rowerowych i chodników. System będzie miał 14 odrębnych linii, z których każda będzie miała określony kolor i numer. Linie będą przebiegać przez cały region, łącząc różne społeczności i ciekawe miejsca.

Planuje się prowadzenie zmian drogowych w określonych lokalizacjach, w których mogą wystąpić miejsca kolizji rowerów z pojazdami mechanicznymi a także zastosowanie zaawansowanej sygnalizacji świetlnej, która zapewni pierwszeństwo rowerom w strategicznych lokalizacjach, a także specjalne oświetlenie umożliwiające korzystanie z sieci w godzinach wieczornych.

Badanie obejmuje także wprowadzenie inteligentnych systemów transportowych, które będą dostarczać dane o ruchu w czasie rzeczywistym. Dlatego też w sezonie turystycznym zaleca się wprowadzenie dynamicznego oznakowania dostępności miejsc parkingowych w centralnych obszarach Paralimni – Protaras i Ayia Napa. 

Aby zniechęcić do korzystania z pojazdów proponuje się likwidację bezpłatnego parkowania . Ponadto zaleca się, aby dochody z polityki parkingowej były ponownie inwestowane i wykorzystywane do ulepszania chodników i innej infrastruktury wspierającej zrównoważoną mobilność.

W zakresie sieci drogowej przewiduje się utworzenie systemu stref 30. Główne cechy strefy 30 to wprowadzenie obniżonego ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz przebudowa dróg w bardziej przyjazne dla pieszych i rowerzystów.

Badanie dla PES Famagusta proponuje radykalne zmiany w oferowanych usługach transportu publicznego, co jest obszarem kluczowym szczególnie dla obszarów turystycznych. Mówiąc dokładniej, zaleca wprowadzenie rozkładu jazdy z trasami zsynchronizowanymi (tzn. autobus zawsze przyjeżdża o tej samej porze).

Nowa sieć transportu publicznego będzie opierać się na koncepcji węzłów tranzytowych. Zamiast kilku, nieskoordynowanych tras bezpośrednich, sieć będzie oferować częste usługi na określonych osiach, z synchronizowanymi połączeniami pomiędzy liniami. 

Wreszcie w kontekście wzmocnienia transportu publicznego proponuje się budowę nowego, nowoczesnego Centralnego Dworca Autobusowego na granicy Paralimni i Deryneia, a także utworzenie trzech stacji Park & ​​Ride, do których będzie można dojechać bezpośrednio i łatwo z autostrady.

Teraz czas na konsultacje społeczne i wprowadzenie zmian w życie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!