fbpx

Zmarł po wypisaniu go ze szpitala

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Policja bada możliwość popełnienia błędu w sztuce lekarskiej

Krewni 71. letniego mężczyzny z Limassol złożyli o świcie skargę na zaniedbania medyczne wobec lekarzy Szpitala Ogólnego w Limassol. Według skargi 71-latek został przyjęty na Oddział Kardiologii Szpitala w dniu 11 kwietnia, gdzie został poddany cewnikowaniu.


Zdaniem krewnym, mężczyzna został wypisany ze szpitala z powodu braku miejsc zaledwie po 5. dniach od operacji.


Jak twierdzi rodzina zmarłego, lekarze poinformowali, że za trzy tygodnie mężczyzna powinien zostać przywieziony ponownie do szpitala z powodu planowanej operacji na otwartym sercu.

Zaledwie kilka godzin po wypisaniu ze szpitala, w środku nocy 71. latek bardzo źle się poczuł – jego małżonka wezwała pogotowie ratunkowe. Przybyły lekarz stwierdził zgon.

Organizacja Publicznej Służby Zdrowia (OKYPY) wystosowała specjalne oświadczenie w tej sprawie:

“W odniesieniu do zgłoszeń dotyczących błędów w sztuce lekarskich złożonych przez lekarzy Szpitala Ogólnego w Limassol, przez krewnych 71. letniego pacjenta, Organizacja Publicznej Służby Zdrowia (OKYPY) powstrzyma się od publicznego komentowania, podczas gdy badane są fakty w tej sprawie. 
Według lekarzy prowadzących, po przedstawieniu wszystkich wskazań, wypis został przekazany do medycznej bazy danych”


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!