Zieloną linię chroni turecki drut kolczasty!

Drut kolczasty wzdłuż zielonej linii, aby zniechęcić nielegalnych migrantów przybywających z północy, został wyprodukowany w Turcji

Według raportu opublikowanego po raz pierwszy w Politis, firma odpowiedzialna za umieszczenie drutu kolczastego wzdłuż zielonej linii w Akaki i Peristeronie w celu powstrzymania nielegalnych migrantów to firma grecka, która sprowadza materiały z Turcji. Nie narusza to żadnych przepisów, ponieważ Grecja i Turcja nie mają embarga między sobą, ale Cypr ma.

Turecką firmą zaopatrującą grecką firmę w metal do ogrodzenia i bram z drutu kolczastego na Cyprze jest Horoz Demir.

Jednak minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris, który wydał rozkaz ogrodzenia z drutu kolczastego, głośno obwinia Turcję za kryzys, w którym tysiące nielegalnych migrantów przedostały się do Republiki przez strefę buforową.

Turcja, oprócz systematycznej polityki kolonizacji okupowanej części Cypru, w ostatnich latach pozwoliła sobie również na alternatywny rodzaj kolonizacji obszarów kontrolowanych przez rząd poprzez nielegalne kierowanie imigrantów – powiedział w lipcu.
Są to tysiące zepchnięte w stronę zielonej linii.

Okazuje się więc, że Turcja kierując migrantów na Cypr przez Cypr Północny i dalej zieloną linię teraz zarabia także na sprzedaży zabezpieczeń przed migracją.

To jest dopiero sposób na robienie biznesu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading