Zgoda Cypru na negocjatora ONZ

Powraca temat połączenia Cypru: południe chce powołania negocjatora, północ jest przeciwna

Cypryjski rząd pozytywnie odpowiedział na prośbę Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa w sprawie powołania doradcy ONZ w celu oceny perspektyw wznowienia rozmów w sprawie Cypru.

Wcześniej, przywódca północy powiedział, że nie widzi powodu aby powoływać takiego przedstawiciela. Zdaniem Tatara jedyną możliwością jest uznanie Cypru Północnego jako samodzielnego państwa a dopiero potem można mówić o jakichkolwiek rozmowach w sprawie wyspy.

Taki rozwój sytuacji, powołanie osoby, która zbada perspektywy wznowienia rozmów, będzie pierwszym krokiem we właściwym kierunku, który może – jeśli zostanie wykryta odpowiednia wola polityczna – doprowadzić do ogólniejszego pozytywnego rozwoju sytuacji dla wszystkich stron zaangażowanych w kwestię cypryjską – powiedział prezydent Nikos Christodoulides

Dopytywany przez dziennikarzy o konkretną z nazwiska osobę, która może się tym zająć, prezydent powiedział, że nie zna nazwiska osoby która może zostać wskazana przez sekretarza ONZ.

Teraz czas na ruch Cypru Północnego.

Przywódcy obszarów okupowanych w dalszym ciągu mówią wyraźnie, że żadne rozmowy nie będą prowadzone przed uznaniem przez społeczność międzynarodową Tureckiej Republiki Cypru Północnego.

Może zmienią zdanie…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading