Zeta Emilianidou umiera w wieku 68 lat

Minister zmarła wczoraj o godzinie 20.30 w centrum medycznym Ygeia w Atenach, dokąd 15 maja została przetransportowana z Cypru na operację po pęknięciu tętniaka mózgu.

Z najgłębszym smutkiem Prezydencja Republiki ogłasza, że ​​Minister Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Zeta Emilianidou ostatnie tchnienie wzięła o godzinie 8.30 wieczorem 6 czerwca 2022 r., w wieku 68 lat, w centrum medycznym Ygeia w Ateny, gdzie była hospitalizowana po pęknięciu tętniaka mózgu – napisano w oświadczeniu rządu

3 kwietnia 2013 r. Zeta Emilianidou (Ζέτα Αιμιλιανίδου) została powołana przez Anastasiadesa na stanowisko Ministra Pracy i Ubezpieczeń Społecznych i pozostała na tym stanowisku przez cały okres jego prezydentury. Była powszechnie szanowana jako minister ciesząca się zaufaniem związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Emilianidou była postrzegana jako będąca w kontakcie z osobami, którym miała pomagać jako minister odpowiedzialna za opiekę społeczną, pomimo wyzwań związanych z biurokracją rządową i destrukcyjnym przejściem na systemy cyfrowe, w których doszło do opóźnień w wypłacie świadczeń.

Jako minister Emilianidou promowała szereg reform ze szczególnym naciskiem na kwestie opieki społecznej, praw pracowniczych i równości płci w czasie, gdy Cypr wciąż przechodził kryzys finansowy, a ostatnio pandemię, której towarzyszy stale rosnąca liczba uchodźców i migrantów potrzebujących wsparcia finansowego.

Ostatnio była zaangażowana w dyskusje na temat płacy minimalnej, kwestii, która stała się bardziej kontrowersyjna z powodu kryzysu inflacyjnego.

Składamy rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim znajomym szczere wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!