fbpx

Zdrowi mieszkańcy Cypru będą badani losowo

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w czwartek 5 nowych przypadków koronawirusa. Pięć nowych przypadków zidentyfikowano na podstawie 2 322 testów.

Na północy w sumie potwierdzono do tej pory 108 zachorowań (w tym cztery zgony). W tym tygodniu nie odnotowano żadnych nowych przypadków.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że wśród mieszkańców Cypru zostaną przeprowadzone llosowe badania koronawirusowe. W sumie od piątku do następnego wtorku zostanie pobranych 800 próbek.

Celem testów jest ocena odsetka ludzi na Cyprze z aktywną infekcją, ale także porównanie odsetka aktywnych infekcji między grupami wiekowymi i obszarami w całym kraju – powiedział minister zdrowia.

Wyboru osób dokonano według obszaru zamieszkania i grupy wiekowej. Władze już powiadamiają osoby wybrane do testów. Po wyrażeniu zgody na udział w tym procesie zostaną umówieni na testy w państwowych klinikach zdrowia.

Bardzo złe informacje napłynęły dzisiaj z Wielkiej Brytanii. Jak informuje londyńska grecka gazeta społeczności cypryjskiej Parikiaki, około 236 Cypryjczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii zmarło na koronawirusa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!