Zdejmujemy maski! Od teraz!

Rząd podjął nowe decyzje w sprawie ograniczeń związanych z pandemią.

Od teraz maski na twarz nie są już obowiązkowe – powiedział minister zdrowia Michalis Hadjipantela.

W miejscach uważanych za wysokiego ryzyka, takich jak szpitale, domy opieki, całodobowe placówki lub placówki zapewniające opiekę zdrowotną, apteki i transport publiczny nadal należy korzystać z maseczek.

Przemawiając po posiedzeniu gabinetu, minister powiedział, że używanie masek na twarz jest zalecane w zatłoczonych miejscach i dla osób należących do grup wrażliwych lub mających kontakt z osobami należącymi do grup wrażliwych.

Ponadto restauracje, bary, kawiarnie i sklepy, a także galerie handlowe mogą ponownie wykorzystać 100 proc. swojej pojemności, jeśli chodzi o liczbę osób, które wpuszczają do swoich lokali. Działanie to obejmuje również kościoły, sale konferencyjne, boiska piłkarskie i kasyna.

Jak wynika z komunikatu prasowego, Rada Ministrów zdecydowała:  

  • od dnia 31 sierpnia 2022 r. zawieszenie obowiązku stosowania maski ochronnej w pomieszczeniach zamkniętych, z wyłączeniem obszarów wysokiego ryzyka takich jak szpitale, domy opieki, obiekty zamknięte dla grup szczególnie wrażliwych, obszary udzielania świadczeń zdrowotnych (przychodnie, centra medyczne i diagnostyczne, ośrodki rehabilitacyjne), apteki i transport publiczny (zaleca się noszenie maski w miejscach publicznych, dla osób, które należą do wrażliwych grup ludności oraz dla osób, które spotykają się z osobami wysokiego ryzyka)
  • od 31 sierpnia 2022 r. zwiększenie pojemności obiektów gastronomicznych, rozrywkowych, handlowych, centrów handlowych, kościołów, miejsc kultu religijnego, konferencji, targów, stadionów i kasyn do 100% ich pojemności.
  • bezpłatne udostępnienie pakietu testów autodiagnostycznych (5 autotestów) dzieciom uczęszczającym do szkoły podstawowej (przedszkola) – pakiet zostanie udostępniony uczniom na początku roku szkolnego.

Miejmy nadzieję, że tym razem pozostaniemy bez maseczek na dłużej…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading