fbpx

Zburzono zabytkowe budynki w Nikozji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W ostatnią sobotę Rada Miejska Nikozji, po błyskawicznych konsultacjach, wezwała arcybiskupstwo do natychmiastowej renowacji zabytkowych budynków zburzonych właśnie przez arcybiskupstwo.

“Arcybiskup Chrysostomos musi również zdeponować gwarancję pieniężną, która zostanie skonfiskowana, jeśli proces odbudowy zabytkowych budynków nie zostanie zakończony” , dodała Gmina po podjęciu jednogłośnej decyzji.

Kwota kaucji została prawdopodobnie ustalona na 500000€, ale nie potwierdzono tej informacji w oficjalnym komunikacie Rzecznika Gminy.

“Dodatkowo prace przy odbudowie mają być prowadzone pod nadzorem osoby z odpowiednimi kwalifikacjami” poinformowała gmina. Rolę tę powierzono Atenie Aristotelous, byłej dyrektor wydziału urbanistyki i mieszkalnictwa.

“W przypadku niezgodności, uruchomione zostaną administracyjne procedury karne”.

Usankcjonowane przez kościół wyburzenie trzech zabytkowych budynków w starej Nikozji w poniedziałek wywołało oburzenie społeczne, a odpowiednie władze potępiły incydent i natychmiast zażądały odbudowy.

W sobotę grupa społeczności Save Akamas / Save Cyprus odwiedziła to miejsce i potępiła decyzję Kościoła w poście w mediach społecznościowych. W komunikacie znalazły się inne działania podjęte przez Kościół, które, zdaniem grup, wskazywały na nadużycie władzy.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!