fbpx

Zbliża się termin składania deklaracji na podatek dochodowy za 2020 rok

Przypominamy o zbliżającym się terminie na złożenie pierwszej deklaracji dotyczącej zaliczki na podatek dochodowy za 2020 rok.

Zgodnie z art. 24 Ustawy o wymiarze i poborze podatków (the Assessment and Collection of Taxes Law No.4 of 1978), z pózniejszymi zmianami, ustawowy termin na złożenie deklaracji podatkowej (Formularz I.R.6) oraz zapłatę pierwszej zaliczki na podatek dochodowy za rok 2020 upływa 31 Lipca 2020. Dotyczy to jedynie cypryjskich spółek posiadających dochód podlegający opodatkowaniu. W przypadku braku takiego dochodu i należnych zobowiązań podatkowych, nie ma obowiązku przedłożenia takiej deklaracji.

Zgodnie z art. 50 A (e) Ustawy o wymiarze i poborze podatków (the Assessment and Collection of Taxes Law No.4 of 1978) podmioty, które zapłacą należny podatek po upływie ustawowego terminu, podlegają grzywnie w wysokości 5% od należnego podatku. Odsetki za zwłokę będą również odpowiednio naliczane.

Dopłata w wysokości 10% stosowana jest dla różnicy między ostatecznie ustalonym podatkiem a podatkiem szacowanym. Dopłata ma zastosowanie tylko, gdy okaże się, że oszacowany podatek wyniósł mniej niż 75% ostatecznie ustalonego opodatkowanego dochodu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!