Zbierają wszystko co da się spalić

Młodzież zbiera wszystko co będzie można w sobotę spalić! Demontowane i kradzione są nawet szkolne ławki.

Młodzież zbiera wszystko, co łatwopalne, przed tradycyjnym wielkanocnym ogniskiem. Demontowane są nawet szkolne ławki i wycinane drzewa w lasach aby można je było spalić podczas sobotniego wydarzenia.

W końcu im wyższy płomień tym większy szacunek – to wynika wprost z cypryjskiej tradycji.

Rzecznik policji Christos Andreou powiedział, że zatrzymania młodzieży za petardy i aresztowania w związku z ich nielegalnym użyciem jest wyzwaniem – sprawcy odpalają je i uciekają szybciej, niż funkcjonariusze są w stanie zareagować na incydenty.

Osobiście byłem świadkiem, jak grupa nastolatków taszczyła skradziony zielony kosz wypełniony drewnianymi belkami i innymi przedmiotami, po czym wezwałem policję” – powiedział Cyprus Mail niezadowolony mieszkaniec Nikozji .

Zastępca dyrektora ds. szkolnictwa średniego Stelios Theophilou powiedział, że mimo to podejmowane są środki ochronne. W rozmowie z Philenews przyznał, że szkoły otrzymały instrukcje, aby zabezpieczyć swój sprzęt i usunąć z terenu wszystko, co jest łatwopalne .

Poinstruowaliśmy szkoły, aby nie zostawiały nawet śladu łatwopalnego sprzętu na dziedzińcach szkolnych, a nawet na ławkach” – powiedział.

Leśnicy przypominają także, że wycinanie drzew w celu spalenia ich w wielkanocnych ogniskach jest nielegalne i karalne – na wycinkę lasów i drzew ozdobnych, niezależnie od lokalizacji, wymagane jest pisemne zezwolenie wydziału.

Straż pożarna i policja apelują o informowanie o wszelkich zaobserwowanych przypadkach przygotowań do ogniska na terenach sąsiadujących ze szkołami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading