Zawyżone rachunki za prąd?

Zdaniem jednego z polityków, ostatnie rachunki za prąd były zawyżone – poproszono Prezydenta o interwencję

W liście skierowanym do prezydenta, lider Edka Marinos Sizopoulos powiedział, że EAC w wielu przypadkach nie zastosował dopłaty paliwowej do rachunków za prąd w omawianym okresie. Sizopoulos dostarczył również dokumentację dowodową, przedstawiając rachunki za energię elektryczną.

Dotacja wygasła 30 czerwca.

Sizopoulos odniósł się do przypadków, w których ostatnia partia rachunków za prąd zawierała opłaty za zużycie za pierwsze dni lipca. Tutaj EAC najwyraźniej zdecydował, że ponieważ okres rozliczeniowy przekroczył datę wygaśnięcia dotacji – choćby o kilka dni w lipcu – zastosował normalne, pełne stawki za cały okres rozliczeniowy.

Krótko mówiąc, EAC w rzeczywistości nie zapewnił klientom przysługującej im dotacji/zniżki.

Poseł Edka sugeruje, aby w celu skorygowania tego, EAC potrącił z kolejnej partii faktur kwotę, którą „jest winien” klientom. Nazywając sytuację „nie do zaakceptowania”, Sizopoulos powiedział, że działania EAC są krępujące dla rządu.

Następnie zaapelował do prezydenta Christodoulidesa o osobistą interwencję w celu naprawienia niesprawiedliwości, biorąc pod uwagę, że sama EAC unikała odpowiedzi na oskarżenia Edka.

EAC jest organizacją półrządową i monopolistą dostarczającym energię elektryczną na Cyprze.

Rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou powiedziała, że ​​wykonali decyzję rządu „wiernie”, dodając, że ludzie korzystali z dotacji przez 10 miesięcy – od 1 września 2022 r. do 30 czerwca br.

Z dotacji w pięciu rachunkach wysłanych w tym okresie skorzystali wszyscy klienci EAC będący gospodarstwami domowymi.

Papadopolou odrzuciła pogląd, że zakład energetyczny oszukuje klientów w czasie, gdy ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe z powodu trwającej fali upałów. Powiedziała, że ​​żadna faktura EAC wystawiona po 30 czerwca nie obejmuje dotacji rządowej.

No to jak to w końcu jest?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading