fbpx

Zaszczepiłeś się? Będziesz mógł więcej…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Bocznymi drzwiami Cypr wprowadza obowiązkowe szczepienia…

Teoretycznie szczepienia przeciwko Covid-19 są dobrowolne, cypryjski rząd wymyślił jednak w jaki sposób zmusić obywateli do ich wykonania – to jednoznacznie wynika z zapowiedzi ministerstwa zdrowia.

Od 10 maja 2021 roku wszystkie zapowiedziane przez Ministra Zdrowia środki zostają zniesione, a obecne przepisy przywracane. 

Minister zdrowia wyjaśnił jednak, że wszędzie tam gdzie będzie można spotkać większą ilość osób (restauracje, miejsca spotkań, siłownie, sklepy detaliczny, teatry itp.), odwiedzający powinni mieć szybki test lub PCR (ważny przez 72 godziny).


Z obowiązkowych testów zwolnione będą osoby zaszczepione co najmniej jedną dawką szczepionki (powinno minąć minimum trzy tygodnie od jej podania) lub te, które były chore na COVID-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy.


Okazuje się więc, że szczepienia wcale nie są obowiązkowe, ale osoby, które ich nie zrobią będą musiały co trzy dni robić testy…

Trudno powiedzieć w chwili obecnej w jaki sposób rząd będzie egzekwował zapisy nowego rozporządzenia – prawdopodobnie, podobnie jak w innych krajach, zostanie uruchomiona specjalna aplikacja w której dzięki kodowi QR osoby zaszczepione będą mogły więcej niż inne…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!