fbpx

Zaszczepieni turyści wjadą bez testów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Od 10 maja Cypr będzie otwarty dla turystów w pełni zaszczepionych przeciwko Covidowi – powiedział w poniedziałek minister turystyki Savvas Perdios.

„Poinformujemy naszych partnerów za granicą, że od 10 maja całkowicie zaszczepione osoby z 65 krajów mogą przyjechać na Cypr bez testów i kwarantanny” – Perdios powiedział cypryjskiej agencji informacyjnej.

Zwolnienie ma dotyczyć państw członkowskich UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym Norwegii i Islandii, ale także Szwajcarii, Armenii, Bahrajnu, Białorusi, Kanady, Egiptu, Gruzji, Izraela, Jordanii, Kuwejtu, Libanu, Kataru, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Serbii, Ukraina, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i USA. Co ciekawe zwolnienie ma dotyczyć także szczepionki Sputnik V


Z obowiązkowych przy wjeździe testów mają zwalniać wszystkie dostępne szczepionki, nie tylko te zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków.


Perdios wyjaśnił, że Cypr zaakceptuje zaświadczenie o szczepieniu bez negatywnego wyniku testu od dnia, w którym dana osoba otrzymała drugą szczepionkę, w przypadku szczepionek dwudawkowych lub jednorazową, jeśli chodzi o J&J. Podróżny będzie musiał wgrać swój certyfikat na Cyprus Flight Pass i wypełnić formularz. Formularz zostanie sprawdzony podczas wyjazdu i przyjazdu.

Przestrzegamy jednak przed nadmiernym optymizmem – minister turystyki już wielokrotnie ogłaszał wprowadzenie nowych udogodnień dla podróżnych, które zostały wprowadzone dużo później niż zapowiadano. Jednym z najlepszych przykładów niech będzie zmiana kategoryzacji krajów na “kolorowe” już w grudniu ubiegłego roku a przypomnijmy, że zmiana nastąpiła dopiero w marcu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!